PŮJČKY A ÚVĚRY

Už se vidíte v novém vozidle, na exotické dovolené nebo v nově opravené koupelně? Na všechno si lze v dnešní době půjčit. Pamatujte ale, že touhy mají být především hnacím motorem k vlastní aktivitě, ne motivem k neuváženému rozhodnutí, které může vyjít pořádně draho. Půjčky a úvěry totiž mají jeden hlavní účel – pomoci překlenout období, kdy člověk nemá potřebné finance na podstatné nákupy, či k pořízení vlastního majetku. Takový úvěr totiž slouží dobrému účelu a rozhodně by neměl klienta dostat do situace, kdy nebude schopen peníze vracet.

Rozum do hrsti, ať nejste v pasti

Půjčky jsou základní úvěrový produkt, jehož prostřednictvím žadatel získá finanční prostředky za určitou úrokovou sazbu na několik let. Současný trh nabízí velmi široké spektrum variant od drobnějších zápůjček až po částky v řádech milionů korun. Pokud o jakémkoliv úvěru přemýšlíte, prvním krokem by měla být důkladná analýza rodinného rozpočtu pod vedením odporníků kteří posoudí, zda je pro vás půjčka v danou chvíli nejekonomičtější volbou; třeba běžné výdaje byste rozhodně neměli řešit krátkodobými úvěry! Díky znalosti jednotlivých produktů navíc poradci dokáží klientům jak vybrat ten nejvhodnější, tak případně vyjednat i výhodnější podmínky.

Víte, že:

  • splatnost půjčky by měla odpovídat životnosti spotřebního zboží, které z úvěru pořídíte? Nikdo přeci nechce splácet něco, co již dávno neslouží.
  • můžete získat lepší úrokovou sazbu, když víte, na jaký účel peníze z úvěru použijete? Opravdu stačí jen prohlášení.
  • půjčky mohou zdražit různé poplatky za jejich zpracování, vedení účtu, za čerpání atd.? Ptejte se otevřeně, ať víte, co vás čeká.
  • RPSN – roční procentní sazba nákladů - pomáhá vyhodnotit výhodnost půjčky? Nebojte se požádat odborníky o srovnání, vyděláte na tom.
  • nejčastějším důvodem pádu do dluhové pasti je špatné vyhodnocení schopnosti splácet budoucí závazky? Vezměte rozum do hrsti a obraťte se na poradce s prosbou o rozbor svého rozpočtu.

Nejvyužívanější typy peněžních úvěrů

Kontokorentní úvěr

Doplněk k běžnému účtu umožňující klientovi opakovaně čerpat z účtu peníze i v případě, že na něm nemá dostatečnou hotovost.

Spotřebitelský úvěr

Slouží k nepodnikatelským nákupům třeba spotřebního zboží, automobilu či vybavení domácnosti.

Úvěry ze stavebního spoření

Slouží k financování investic do bydlení (rekonstrukce, vypořádání, modernizace, vybavení nemovitostí apod.) bez zástavního práva k nemovité věci.

Provozní úvěr

Prostředky získané z provozního úvěru se hlavně používají pro překlenutí období, kdy firma nemá potřebné finance třeba na nákup materiálu.

Konsolidace úvěrů

Sloučením několika půjček do jedné lze snížit měsíční splátky.

Jak přání měníme v realitu

Efektivně propojujeme nabídku mnoha finančních institucí na trhu se službou nezávislého finančního poradenství.

1.
Analýza

Ptáme se, abychom mohli připravit bezchybný osobní finanční plán.

2.
Poradenství

Představíme finanční plán a produkty, které pak společně zrealizujeme.

3.
Servis

O klienty se staráme dlouhodobě dle jejich aktuálních potřeb.